Viljandi CX 2017 kokkuvõte

Tiitlikaitsja Caspar Austa võitis Soudal Eesti CX Karikasarja esimese etapi Viljandis, naistest oli kiirem Mari-Liis Mõttus.

Septembris alanud rahvusvaheline rattakrossi hooaeg sai alguse ka Eestis, kui pühapäeval, 17.09, toimus Soudal Eesti CX Karikasarja esimene etapp - Viljandi CX 2017. Soe ja päikesepaisteline meelitas starti rekordilise arvu rattahuvilisi, kogu päeva vältel osales erinevatel võistlusdistantsidel üle 210 osaleja. Viljandi rada oli peaaegu identne eelmise aasta rajaga, mis tähendas, et rajal oli kaks omajagu rasket tõusu, üks veelgi raskem tõusunukk, mida tuli võtta joostes, ratast seljas kandes, üks tõeliselt kiire ja tehniline laskumine, liivaväli, omajagu muru ning peaaegu kohustuslikud plangud ja palgid, mida vastavalt oskustele ületati kas hüpates või joostes. Eelnevatel päevadel sadanud vihm oli nii mõnegi rajalõigu muutnud parajaks mudamülkaks, lisades vürtsi ja pannes rattavalitsemisoskused viimase vindi peal proovile.

Kell 11 alustasid kuni 10-aastased lapsed, kelle hulgas paremusjärjestust ei selgitatud, kuid kus vaatamata sellele toimus konkurentsitu võistlus.

Järgmisena astusid võistlustulle alla-12-aastased lapsed, kus poiste arvestuses võitis Henri Valmsen (Viljandi rattaklubi), talle järgnesid Virgo Mitt (Pärnu Kalev) ning Matthias Mõttus (Haanja Rattaklubi). Tüdrukute arvestuses oli kiireim Karolin Surva (SMARTSPORT), edestades Maria Treierit ja Natali Nora Nigulit (mõlemad CFC Spordiklubist).

Kuni 14-aastased lapsed sõitsid juba kolm täispikka võistlusringi, poistest oli konkurentsitult kiireim Frank Aron Ragilo, talle järgnesid Martin Krusemann ning Lauri Tamm (kõik KJK spordiklubist), kes jätsid omavahelise paremusjärjestuse väljaselgitamise lõpuspurdi peale. Tüdrukutest oli väledaim Elisabeth Ebras, kes võttis samuti veenva võidu Laura Lizette Sanderi (Pärnu Kalev) ning Annabrit Prantsi (KJK) ees.

Kuni 16-aastased noorukid sõitsid samuti kolm täispikka võistlusringi, poiste arvestuses otsustati esikolmiku saatus lõpuspurdiga. Kiireimaks osutus Henri Treimuth (Viljandi rattaklubi), talle järgnesid Joosep Mesi (Pärnu Kalev) ja Toomas Vool (Viljandi rattaklubi). Tüdrukute arvestuses võttis maksimaalsed võidupunktid Kätlin Kukk (KJK), talle järgnesid Anet Sirvel (KJK) ja Mailis Salla (Pärnu Kalev).

Vaba rattaklassi arvestuses oli kiireim fatbike-iga sõitnud Bruno Tamm (CC Rota Mobilis), seda Ülari Alavälja ja Kaido Dreimanni ees. Naisi oli selles klassis vaid üks, veenva võidu võttis Grete Jaeski (TÜ ASK).

Eelviimane sõit ehk meeste põhisõit oli starti toonud meesjuuniorid, alla-23-aastased meesratturid, eliitklassi litsentsiga sõitjad ning ülejäänud mehed, kes tahtsid sõidumõnu kogu raha eest. Sõidu pikkuseks oli planeeritud 60 minutit, mis tähendas võitja jaoks seitset ringi. Juhul kui keegi sõitjatest sai liidri poolt ringiga kinni püütud, siis seda kaotatud ringi tagasi sõitma ei pidanud, kõik lõpetasid liidriga samal ringil. Üldarvestuses osutus veenvalt kiireimaks eelmise aasta sarja üldvõitja Caspar Austa (TÜ ASK), kohalik noormees Kristjan Johanson (Viljandi Rattaklubi) võttis Soome esindaja Antti Kuitto (Team EVOC Finland) ees teise koha. Auhinnalise esiseitsmiku lõpetasid Viljar Kuljus (Rein Taaramäe rattaklubi), Simo Sohkanen (Team EVOC Finland), Markku Ainsalu (Saksa Automaatika ProTeam) ning Karel Georg Nõmm (CFC). Meesjuunoride esikolmiku moodustasid Karel Georg Nõmm (CFC), Robin Pruul (KJK) ja Karl Brent Premet (Pärnu Kalev).

Viimases sõidus olid joonel seeniorklasside mehed, samuti naisjuunorid, eliitklassi litsentsiga naised ning kõik ülejäänud naised. Sõidu pikkuseks oli 40 minutit, mis tähendas neile 5 ringi läbimist. Sõidu kiireim oli Magnus Krusemann, kes oli ühtlasi ka Seenior2 klassi võitja. Talle järgnenud kolm sõitjat – Priit TUisk (SK Keremeister), Tarmo Kopli (Hawaii Express) ja Dmitri Sõptšenko (Spordipartner) jagasid omavahel selles järjestuses ka Seenior1 klassi poodiumikohad. Seenior2 klassi teise ja kolmanda koha said Tomi Paavola (Team EVOC Finland) ja Tarmo Mõttus (Haanja Rattaklubi). Klass vanemate meeste, Seenior3 vanuseklassi hulgas, oli kiireim Alar Reiska, edestades Aimar Pedarit ja Kaupo Kuhlapit (COSMOS). Meeste viimases auhinnalises vanusekategoorias, Seenior4+ klassis oli kiireim Aimur Uuk (Rakvere Rattaklubi Siplased), edestades Ülo Kuljust (FNT Spordiklubi) ja Margus Merisalu (Tartu SK Velo).

Naiste üldarvestuses jagunesid auhinnalised seitse kohta järgnevalt – võitis Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi), talle järgnesid Greete Steinburg (SK Rakke), Merili Sirvel (KJK), Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi), Tea Lang (TÜ ASK), Tatjana Dobolina (Spordipartner) ning Jaanika Kurgjärv (Rein Taaramäe rattaklubi). Naisjuuniorite arvestuses edestas Merili Sirvel Mathilde Manuela Nigulit.

Järgmine Soudal Eesti CX Karikasarja võistlus toimub 1. oktoobril Elvas.

Eelmine
Viljandi CX 2017 tulemused
Järgmine
Elva CX 2017 tulemused