Elva CX 2017 kokkuvõte

Caspar Austa ja Mari-Liis Mõttus on pidurdamatus hoos, võites Soudal Eesti CX Karikasarja teise etapi Elvas.


Oktoobrikuu esimesel pühapäeval, 01.10, toimus Soudal Eesti CX Karikasarja teine etapp – Elva CX 2017, mis oli ühtlasi ka Tartumaa meistrivõistlusteks rattakrossis. Ilm oli kuiv ja mõnevõrra jahedam kui kaks nädalat tagasi Viljandis, ka päike püsis peidus, kuid starti tuli ikkagi ligi 220 osalejat.


Sarnaselt Viljandile, oli ka Elva rada oli peaaegu identne eelmise aasta rajaga. Rajal oli kaks tõusu, üks lauge ja sõidetav, teine vahetult peale Kelgumäe laskumist ning mitte alati sõidetav, samuti kaks tehnilist single-track lõiku, üks trepijooks, üks off-camber mäeületus, mitmed šikaanid muruväljakul, kolm palk- ja üks planktakistus ning liivaväli, mida tuli ületada kaks korda.

Nagu karikasarja juhen ette nägi, alustasid kell 11 kuni 10-aastased lapsed, kelle hulgas paremusjärjestust ei selgitatud, kuid kus vaatamata sellele toimus taaskord konkurentsitu võistlus.

Järgmisena astusid võistlustulle alla-12-aastased lapsed, kus poiste arvestuses oli jagasid poodiumikohad samad poisid, kes Viljandis. Sedakorda võitis Virgo Mitt (Pärnu Kalev) Henri Valmseni ees (Viljandi rattaklubi), neile järgnes Matthias Mõttus (Haanja Rattaklubi). Tüdrukute arvestuses oli taaskord kiireim Karolin Surva (SMARTSPORT), edestades Natali Nora Nigulit ja Maria Treierit (mõlemad CFC Spordiklubist).

Kuni 14-aastased lapsed sõitsid kolm täispikka võistlusringi, poistest oli konkurentsitult kiireim Frank Aron Ragilo, KJK kolmikvõidu kindlustasid Lauri Tamm ja Martin Krusemann. Nagu ka Viljandis, oli tüdrukutest väledaim Elisabeth Ebras, kes võttis samuti veenva võidu Laura Lizette Sanderi (Pärnu Kalev) ning Annabrit Prantsi (KJK) ees.

Kuni 16-aastased noorukid said sõita juba neli täispikka võistlusringi, poiste arvestuses oli kiireim Anton Litvintsev (CFC Spordiklubi). talle järgnesid tihedas finišiheitluses Gleb Karpenko (KJK) ja Artjom Mirzojev (CFC Spordiklubi). Tüdrukute arvestuses võttis maksimaalsed võidupunktid Kätlin Kukk (KJK), talle järgnesid Mailis Salla (Pärnu Kalev) ja Anet Sirvel (KJK).

Vaba rattaklassi arvestus oli kohale meelitanud kaks korda enam sõitjaid kui Viljandis, kiireim mees oli sedakorda Kalle Takel Ülari Alavälja ja Kaido Dreimanni ees. Naisi oli selles klassis taaskord vaid üks, veenva võidu võttis Grete Jaeski (TÜ ASK).

Eelviimane sõit ehk meeste põhisõit oli starti toonud meesjuuniorid, alla-23-aastased meesratturid, eliitklassi litsentsiga sõitjad ning ülejäänud mehed, kes tahtsid sõidumõnu kogu raha eest. Sõidu pikkuseks oli planeeritud 60 minutit, mis tähendas võitja jaoks kaheksat ringi. Üldarvestuses oli veenvalt kiireim koduradadel võistlev ja Elva CX peakorraldaja Caspar Austa (TÜ ASK), teise koha võitis Siim Kiskonen (KJK) võttis Soome esindaja Simo Sohkaneni (Team EVOC Finland) ees. Auhinnalise esiseitsmiku lõpetasid Antti Kuitto (Team EVOC Finland), Viljar Kuljus (Rein Taaramäe rattaklubi), Vahur Valvas (Rein Taaramäe rattaklubi), ning Karl Brent Premet (Pärnu Kalev). Meesjuunioride esikolmiku kohad jagasid omavahelKarl Brent Premet (Pärnu Kalev), Joosep Sankmann (Viljandi Rattaklubi) ja Robin Pruul (KJK).

Viimases sõidus olid joonel seeniorklasside mehed, samuti naisjuunorid ning eliitklassi litsentsiga naised. Sõidu pikkuseks oli 40 minutit, mis tähendas võistlejatele 5 ringi läbimist. Sõidu kiireim oli taaskord lennukat minekut näidanud Magnus Krusemann, kes oli ühtlasi ka Seenior2 klassi võitja. Talle järgnenud kolm sõitjat – Tarmo Kopli (Hawaii Express), Priit Tuisk (SK Keremeister) ja Dmitri Sõptšenko (Spordipartner) jagasid omavahel selles järjestuses ka Seenior1 klassi poodiumikohad. Seenior2 klassi teise ja kolmanda koha said Tarmo Mõttus (Haanja Rattaklubi) ja Margus Tukia (Spordipartner). Klass vanemate meeste, Seenior3 vanuseklassi hulgas, oli ka seekord kiireim Alar Reiska, edestades Harri Sügist (Spordipartner) ja Kaupo Kuhlapit (COSMOS). Meeste viimases auhinnalises vanusekategoorias, Seenior4+ klassis oli esikolmik täpselt sama nagu kaks nädalat varem VIljandis – kiireim oli Aimur Uuk (Rakvere Rattaklubi Siplased), edestades Ülo Kuljust (FNT Spordiklubi) ja Margus Merisalu (Tartu SK Velo).

Naiste üldarvestuses jagunesid auhinnalised seitse kohta järgnevalt – tehniliste viperustega võidelnud Mari-Liis Mõttus (Haanja Rattaklubi) võttis veenva esikoha, talle järgnesid Iiris Takel (SK Rakke), Merili Sirvel (KJK), Jaanika Kurgjärv (Rein Taaramäe rattaklubi), Mathilde Manuela Nigul (CFC Spordiklubi), Tatjana Dobolina (Spordipartner) ning Liis Jääger (KJK). Naisjuuniorite arvestuses edestas Merili Sirvel Mathilde Manuela Nigulit.

Järgmine Soudal Eesti CX Karikasarja võistlus toimub 7. oktoobril Tallinna külje all Koidu küla Saunapunktis.


Eelmine
Elva CX 2017 tulemused
Järgmine
Koidu CX 2017 tulemused